недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 91
home Вести

ГРОМ: Хакерски напади на Фејсбук профилот на Стевчо Јакимовски

ГРОМ: Хакерски напади на Фејсбук профилот на Стевчо Јакимовски

Од ГРОМ соопштуваат дека во последниот период фејсбук профилот на Стевчо Јакимовски е под хакерски напади.

-Во последниот период мојот профил на фејсбук каде што комуницирам со граѓаните е цел на континуирани хакерски напади на социјалните мрежи преку лажни кинески профили, се вели во соопштението.

Јакимовски ги замолува политичките противници за коректен финиш на политичката кампања.

Коронавирус