петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 71
home Вести

Грков: Ме избркаа од АД ЕСМ затоа што се борев за синдикално организирање

Грков: Ме избркаа од АД ЕСМ затоа што се борев за синдикално организирање

Димче Грков од Синдикалната организација Енергетика при Самостојниот синдикат на работниците од енергетика, рударство и индустрија – ССЕРИ кој како што рече е еден од синдикалните лидери којшто е избркан од работа се обрати на вчерашниот протест на КСС.

Во продолжение следува неговото обраќање:

Најнови вести

Коронавирус