петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 167
home Вести

Грција се стресе: Земјотресот почувствуван и во Македонија

Грција се стресе: Земјотресот почувствуван и во Македонија

Земјотрес со јачина од 3,4 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва околу 20:00 часот во Грција, а истиот бил почувствуван и во Македонија.

Земјотресот бил на длабочина од 1 километар.

Епицентарот бил на 26 километри оддалеченост од Ресен и на 9 километри оддалеченост од Крани.