среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 124
home Вести

Грција конечно донесе одлука за тоа дали ќе ја отвара границата со Македонија

Грција конечно донесе одлука за тоа дали ќе ја отвара границата со Македонија

Грција донесе одлука границите да останат затворени за граѓани oд трети земји, пишува „Новости“.

И по 1 октомври, Грција нема да биде отворена за нашите граѓани. Тоа значи дека е продолжена забраната за влез во Грција на државјани од трети земји, во кои спаѓа и нашата земјa.

Поради неповолната епидемиолошка состојба во земјата, грчките власти забранија влез на наши граѓани на почетокот на јули, а таа одлука беше продолжувана во неколку наврати.

Најнови вести

Коронавирус