недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 28
home Вести

Грција ја затвори границата со Македонија

Грција ја затвори границата со Македонија

Поради штрајк на грчките царински служби Граничниот премин Евзони ќе биде затворен за секаков вид на сообраќај од 05:00 часот на 24.11.2020 до 05:00 часот на 25.11.2020 година, информираат од МВР.

– Раководителот на смена на ПС за ГП и ГН Богородица е информиран од раководител на смена на ГП Евзони дека поради 24 часовен штрајк на грчките царински служби, ГП Евзони ќе биде затворен за секаков вид на сообраќај од 05.00 часот на 24.11.2020 до 05.00 часот на 25.11.2020 година, се вели во соопштението од МВР.

Најнови вести

Коронавирус