понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 192
home Вести

Грчкиот министер за транспорт денеска во Скопје, ќе се сретне со Сугарески

Грчкиот министер за транспорт денеска во Скопје, ќе се сретне со Сугарески

Грчкиот министер за инфраструктура и транспорт Кристос Спирцис денеска ќе престојува во посета на Македонија.

Според најавите, Спирцис ќе има средба со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески по што се предвидени изјави за медиумите.

На средбата се очекува да стане збор за патната и железничката инфраструктура на Коридорот 10, како и за можностите за нови линии во авиосообраќајот.

Најнови вести

Локални избори 2021