понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 141
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Вести

Грчки неонацисти нападнаа македонски камионџија (ВИДЕО)

Грчки неонацисти нападнаа македонски камионџија (ВИДЕО)

На фејсбук групата „Македонска Коалиција“, македонските активисти објавија снимка на која се гледа како Грци малтретираат македонски камионџија затоа што на камионот има налепница „МК“.

„Вистинското лице на Грција, Македонец нападнато д Грци фашисти само затоа што си ја вршел својата работа“ – стои во описот на видеото.

Коронавирус