недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 49
home Вести

Грчката влада чека на Заев: „Тој ќе го направи решавачкиот чекор“

Грчката влада чека на Заев: „Тој ќе го направи решавачкиот чекор“

“Грчката влада очекува од господинот Заев да го направи решавачкиот чекор кон постигнување на договор за името, топката е на нивниот терен“, рече портпаролот на грчката Влада и министер без ресор, Димитрис Ѕанакопулос.

Во интервју за грчката телевизија “Контра”, Ѕанакопулос  рече дека не може да предвиди кога премиерите на Грција и на Македонија, Алексис Ципрас и Зоран Заев, ќе имаат телефонски разговор и истакна дека “ништо не е договорено се додека не се постигне договор за сите прашања “.

Најнови вести

Коронавирус