четврток, 23. март 2023. Вести денес: 80
home Вести

Грчева: Не треба и не смее да има никаков договор за СЈО

Грчева: Не треба и не смее да има никаков договор за СЈО

Не треба и не смее да има никаков договор за СЈО. Тоа мора да се укине вака како што беше дизајнирано како политички суд. Плус апашаана и непотизам. Не избрукаа до даска. Уште па ќе им бараат место во правосудниот систем. Место, Идризово.
Потребно ни е нормално и независно ЈО! – напиша на својот фејсбук профил поранешната пратеничка и актуелна претседателка на Глас за Македонија, Солза Грчева.

loading...