петок, 3. декември 2021. Вести денес: 138
home Вести

Граничниот премин Прохор Пчински се затвора од утре

Граничниот премин Прохор Пчински се затвора од утре

Граничниот премин Прохор Пчински од утре 12.03 четврток од 7.00 часот согласно насоките од Владата на Република Србија, а во врска со Ковид 19 ќе биде затворен за патници и возила, информираат од МВР.

Поради тоа сите патници и возила од нашиот граничен премин Пелинце ќе се пренасочуваат на Заедничкиот граничен премин Табановце-Прешево.

Коронавирус