среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 86
Во живо

Изјава на Мицкоски и Папазов

home Вести

Граѓанските организации повторно на протест против поскапувањето на струјата

Граѓанските организации повторно на протест против поскапувањето на струјата

Денеска попладнево граѓанските организации повторно излегоа на протест против поскапување на струјата.

Протестот започна во 18 часот и тргна од „Чаирчанка“ и заврши пред Регулаторната комисија за енергетика и Собранието.

И ВМРО-ДПМНЕ денес одржа протест против поскапувањето на струјата.

Локални избори 2021