вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 243
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Велес

home Вести

Граѓаните во Љуботен револтирани го изнесоа тутунот

Граѓаните во Љуботен револтирани го изнесоа тутунот

По големата полициска акција што се спроведува од утрово во селото Љуботен, селаните револтирани го изнесоа тутунот надвор и велат ако имаат друга работа, нема да работат тутун, пренесува Независен весник.

„Нека ме вработи, јас нема да ја работам ова работа, влегуваат како сакаат, никој не реагира. Доаѓат, бараат гласови на избори и бегаат“, вели еден граѓанин.

„Никој не е известен, како можат да дојдат така, да влезат дома? Да плашат деца? Ова е срам за државата“, вели друг граѓанин.

Полицијата е во Љуботен со специјална единица, а има и хермелини, јавува репортерот на „Независен весник“.

Парламентарни избори 2020