вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Граѓаните сплотени бараат правда за Кољо

Граѓаните сплотени бараат правда за Кољо

Во моментов низ улиците на скопската населба Аеродром се случува протестен марш за правда за Никола Христовски Кољо.

Граѓаните денес со почеток во 19:00 часот пред споменикот „Јане Сандански“ во Аеродром, заедно сплотено го започнаа протестениот марш за правда за Кољо и се упатуваат се до Кривичнито Суд. Протестениот марш го придружуваат голем број граѓани, млади и стари кои бараа правдата да победи.

Коронавирус