среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Граѓаните со пораки: Заев и СДСМ се црнилата во Македонија

Граѓаните со пораки: Заев и СДСМ се црнилата во Македонија

На повеќе локации ширум Македонија, граѓаните испишаа пораки до власта.

Имено, тие порачуваат дека Зоран Заев и СДСМ се црнилата во Македонија.

Незадоволството кај македонските граѓани од работата, односно неработата, на актуелната Влада, секојдневно расте.

Економијата секојдневно тоне, а во разни сегменти таа се одразува на буквално секој граѓанин.

 

Големи загуби се бележат и во земјоделството. На терет на земјоделците паднаа погрешните политики на Владата на СДСМ и Зоран Заев. Сезоната за откуп, за земјоделецот во Македонија стана вистинска голгота. Земјоделците се извисени, па наместо 50% ќе добијат само 30% поддршка за поевтин енергенс.

Девастирано е и  целото образование. Студентите во домовите преживуваат голгота.

Пад во сите сектори. Граѓаните јавно го искажуваат незадоволството за крахирањето во државата направено од страна на власта.

 

Најнови вести

Коронавирус