понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 151
home Вести

Граѓаните се мајтапат со премиерот Заев: Можам и со Мерлин Монро да разговарам, вие само посакајте

Граѓаните се мајтапат со премиерот Заев: Можам и со Мерлин Монро да разговарам, вие само посакајте

Не стивнуваат реакциите од страна на граѓаните откако се објавија телефонските разговори од страна на руски комичари, кои на премиерот Зоран Заев му се претставуваат како украинскиот претседател Петро Порошенко и генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Имено на социјалната мрежа Твитер граѓаните буквално се мајтапат со премиерот Заев.

Некои прашуваат зошто баш нас мораше да ни се падне баш ваков премиер како Заев, додека пак некои пишуваат дека сакаат да слушнат разговор помеѓу Зоран Заев и Гај Јулие Цезар.

Други бараат веднаш неотповиклива оставка од Заев бидејќи ова е сериозен дипломатски скандал од невидени размери.

Во продолжение прочитајте ги најсмешните статуси на оваа тема:

Коронавирус