понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 144
home Вести

Граѓаните се исплашија од пукотници, но погледнете што се случува во моментов во Скопје

Граѓаните се исплашија од пукотници, но погледнете што се случува во моментов во Скопје

По повод 8-ми септември, Денот на независноста, денеска во 18 часот во касарната „Илинден“ во Скопје, се изврши почесна артилериска стрелба.

Почесната стрелба се изврши со истрелување на 10 плотуни од шест артилериски орудија од страна на артилерискиот баталјон на АРМ.