четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 20
home Вести

Граѓаните против Заев: Ти немаш ни право, ни достоинство за историја и за македонските херои да зборуваш (ФОТО)

Граѓаните против Заев: Ти немаш ни право, ни достоинство за историја и за македонските херои да зборуваш (ФОТО)

Граѓаните преку коментари на социјалните мрежи револтирано го искажуваат својот став дека се против политиките кои ги спроведува премиерот Зоран Заев.

По денешното одбележување на големиот празник 2 Август Илинден и говорот на премиерот на Пелинце, социјалните мрежи вријат од коментари.

-Ти немаш никакво право за Илинден и за историја да зборуваш. Ти си најголемиот нечовек што некогаш газел по оваа земја. Оди си и не враќај се ни ти, ни семката твоја овде немаат место.

-Ако ти беше прав премиер ќе беше на Мечкин Камен, ама тебе ти е страв од сопствениот народ.

-Ти немаш право, ни достоинство да ги спомнуваш имињата на големите македонски херои, на Илинденците и Асномците, на партизаните и на сите херои кои се бореле и ги положиле своите животи за Македонија. Македонја секогаш. Северна никогаш.

-Немаш право да чествуваш. Зошто не одиш во Крушево? Ќе те плука и брка народот, се дел од коментарите објавени на социјалните мрежи.

Коронавирус