четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 128
home Вести

Граѓаните не веруваат дека Мијалков ќе помине 12 години во затвор

Граѓаните не веруваат дека Мијалков ќе помине 12 години во затвор
МИА

Граѓаните не веруваат дека поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков ќе ја одлежа целата затворска казна.

Резултатите од анкетата на Институтот за стратегии, истражувања и анализи СИА ВИСТА покажуваат дека 51,3 проценти од анкетираните изјавиле дека Мијалков нема помине 12 години во затвор, колку што пресуди судот во случајот „Таргет-Тврдина“.

Дека екс шефот на УБК ќе ја одлежи целата затворска казна сметаат 31,4 проценти од анкетираните.

Кое е мислењето на граѓаните, дали има договор меѓу Мијалков и Зоран Заев и како гледаат на целата ситуацијата во бегството и обезбедувањето, може да прочитате ТУКА.

Најнови вести

Коронавирус