петок, 30. јули 2021. Вести денес: 27
home Вести

Граѓаните на страната на ОБНОВАТА и со поддршка за Мицкоски по ТВ дуелот со Заев (ФОТО)

Граѓаните на страната на ОБНОВАТА и со поддршка за Мицкоски по ТВ дуелот со Заев (ФОТО)

ТВ дуелот на кој вечерва македонските гледачи беа сведоци помеѓу лидерите на најголемите политички партии во Македонија очигледно со огромна позитивна поддршка за обновата која ја ветува ВМРО-ДПМНЕ.

Доказ за сето тоа се стотиците коментари за поддршка на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ.

Граѓаните преку пораки коментираат дека обновата доаѓа на 15 јули, додека поставуваат прашања до Заев каде се парите од Рекет…

Коронавирус