сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 70
home Вести

Граѓаните гневни на Димитров: Терате политика и собирате политички поени додека се соочуваме со смртоносна болест

Граѓаните гневни на Димитров: Терате политика и собирате политички поени додека се соочуваме со смртоносна болест

Во самиот ек на смртоносниот вирус познат како Ковид-19 или коронавирус, министерот за надворешни работи и носител во ИЕ1 од СДСМ Никола Димитров тера политика.

Имено, Димитров преку стрим во живо на официјалната Фејсбук страница на СДСМ кога секојдневно бројот на заразени од коронавирусот се зголемува си тера политика, со што предизвика гнев и револ кај граѓаните кои што му порачаа дека лаже и дека истото го прави само за ситни политички поени.

Во продолжение ви пренесуваме дел од реакциите на граѓаните, а повеќе можете да погледнете на видеото кое е споделено и на социјалната мрежа на Фејсбук:

Коронавирус