понеделник, 3. август 2020. Вести денес: 94
home Вести

Граѓаните генерално ги почитуваат мерките: 81 прекршување на полицискиот час во цела Македонија

Граѓаните генерално ги почитуваат мерките: 81 прекршување на полицискиот час во цела Македонија

Бројот на граѓани во самоизолација е зголемен и денеска изнесува 9.814, дознава Алсат. Според нашите информации, полицијата регистрирала 81 случаи на прекршување на полицискиот час, а одговорност веројатно ќе биде побарана и од родители на деца под 18 години, ако не се почитува забраната за движење од 21:00 до 12:00 часот.

Коронавирус