недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Граѓаните до Царовска: Мила и ти ли живееш со 17.000 денари месечно?

Граѓаните до Царовска: Мила и ти ли живееш со 17.000 денари месечно?

Граѓаните со транпаренти закачени на надвозниците ја запрашаа министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, дали и таа живее со 17.000 денари месечна плата, апропо изјавата која таа ја даде викендов на една национална телевизија.

Коронавирус