среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Граѓаните бараат одговорност од премиерот: Оставка на Заев, слобода на народот

Граѓаните бараат одговорност од премиерот: Оставка на Заев, слобода на народот

Граѓаните денес со блокади му испратија пораки на премиерот Зоран Заев. Овој политичар го прегазува во континуитет македонското достоинство, тргува со се што на Македонците им е важно и вредно.

Народот излезе преку ден на блокади во центарот на Скопје, а попладнево ќе има протести во 15 македонски градови. Пораките кои граѓаните му ги испраќаат на Заев се дека тој мора да си поднесе оставка и дека на Македонија и нанесува само штета и порази.

Најнови вести

Коронавирус