сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 64
Во живо

Протест – „Или Заев или Македонија, оставка сега за да не биде предоцна“

home Вести

Граѓанин на Арачиново му објасни на Заев како живее народот: „Зборувате за милиони, а јас немам 100 евра во џеб“!

Граѓанин на Арачиново му објасни на Заев како живее народот: „Зборувате за милиони, а јас немам 100 евра во џеб“!

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во Арачиново доби лекција од граѓаните. Додека беше во посета на ова скопско село, граѓанин на Арачиново индиректно му порача дека тоа што го зборува е далеку од реалноста во која живее обичниот народ.

Додека Заев збори за милиони, чичко Сами го предупреди дека граѓаните се борат да преживеат.

Видеото го објави новинарот Фуркан Салиу.

Коронавирус