вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Граѓани внимавајте: За 24 часа 504 санкции за неносење маска

Граѓани внимавајте: За 24 часа 504 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (06/07.02.2021 година), по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 504 прекршоци на територијата на цела држава.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

ЕУРО 2020

Македонија