четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 182
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

Во живо

Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром

home Вести

Граѓани со пораки до Владата: Немате пари за маски и ракавици, а има за апетисани и кафе

Граѓани со пораки до Владата: Немате пари за маски и ракавици, а има за апетисани и кафе

Граѓаните изреволтирани што Владата троши огромни суми за апетисани и кафиња, а нема ракавици и маски за заштита од коронавирусот.

Денес пред владината зграда осамнаа пораки:

-Нема пари за маски, ракавици, антисептици, заштитна опрема за здравствените работници, но има доволно за Владата да се претвори во кафуле.

 

Најнови вести

Парламентарни избори 2020