недела, 5. декември 2021. Вести денес: 41
home Вести

Градоначалникот на Велес му се закани на министерот за образование: „Или преведете на македонски или ќе си заминам“ (ВИДЕО)

Градоначалникот на Велес му се закани на министерот за образование: „Или преведете на македонски или ќе си заминам“ (ВИДЕО)

Градоначалникот на Велес, Аце Коцевски, бурно реагираше на говорот на министерот за образование Арбр Адеми, кој на новинарско прашање поставено на албански јазик одби да одговори и на македонски.

Покрај градоначалникот и новинарите Македонци инсистираа да дознаат што всушност се случува на прес конференцијата.

Коронавирус