понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 60
home Вести

Градоначалникот на Струмица се весели во кафана – За ВИП гости не важат ковид протоколи! (ВИДЕО)

Градоначалникот на Струмица се весели во кафана – За ВИП гости не важат ковид протоколи! (ВИДЕО)

Струмичкиот градоначалник Костадин Костадинов се чини дека е ВИП гостин вечерва во ресторан во Струмица, според видеото и фотографиите подолу:

Може да се забележи дека во објектот не се почитуваат никакви ковид протоколи, но затоа се шеруваат видеа и фотографии по социјални мрежи.

Според Извори на Нетпрес, во кафеана прослава со жива музика организирал струмичанецот Лазо Котуровиќ, алијас Лазо Длгио, кој има криминално досие и е осудуван за што и одлежал затворска казна.

Видеото може да го погледнете  ТУКА

Коронавирус