четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 137
home Вести

Градоначалникот на Росоман позитивен на коронавирус

Градоначалникот на Росоман позитивен на коронавирус

Градоначалникот на Росоман, Бранко Јанев на Фејсбук објави дека е позитивен на коронавирус.

-Ве известувам дека вчера правев тест за Ковид 19. Ги добив резултатите. Позитивен сум. Чувајте се и останете здрави, објави Јанев.

Коронавирус