среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 49
home Вести

Градоначалникот на Крушево позитивен на ковид и префрлен на Инфективна

Градоначалникот на Крушево позитивен на ковид и префрлен на Инфективна

Градоначалникот на Крушево, Томе Христоски е позитивен на коронавирус, а од вчера тој е префрлен во Инфективната клиника во Скопје, пренесе Фокус.

Христоски, првите симптоми ги почувствувал во неделата вечерта, а веќе во понеделникот добил позитивен тест на коронавирусот.

Како што велат од општината, тој е во стабилна состојба и се чувствува добро.

Коронавирус