вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 164
home Вести

Градоначалникот на Кочани: Пожарот е ставен под контрола, граѓаните нека бидат спокојни

Градоначалникот на Кочани: Пожарот е ставен под контрола, граѓаните нека бидат спокојни

Градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев  рече дека противпожарната единица успеала да го стави пожарот под контрола.

-Две куќи се изгорени, но за среќа се успеа да се спречи ширењето кон централното градско подрачје, рече градоначалникот Илијев, кој додаде дека од сите околни општини и од градот Скопје пристигнала помош.

Им порачана граѓаните на Кочани да бидат спокојни.

 

Коронавирус