вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Вести

Градоначалникот на Делчево во физичка пресметка со бизнисмен

Градоначалникот на Делчево во физичка пресметка со бизнисмен

Во средата околу 19:30 часот рекетирањето на Градоначалниот придружуван од својот советник Кире Тренчевски ескалирало со физички напад врз сопственикот на ,, ПЕКЕ,, дисконт и маркет Делчево близок човек на Љупчо Николовски, пренесува Доказ-М.

Порталот прашува и дали е на повидок внатрепартиски скандал?

Полицијата инаку се појавила на местото на настанот, но и како вообичаено по наредба на  командирот во Делчево не направила записник и нема да води истрага, пренесува Доказ-М.

Целиот текст прочитајте го ТУКА.

Коронавирус