сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 7
home Вести

Градоначалничката на Битола Петровска позитивна на корона вирус

Градоначалничката на Битола Петровска позитивна на корона вирус

Градоначалничката на Битола, Наташа Петровска е позитивна на Ковид-19.

-Почитувани, по резултатите од денешниот направен тест се утврди дека сум позитивна од COVID 19. Следните денови согласно препораките останувам во изолација. Бидете во добро здравје!, објави на социјалната мрежа на Фејсбук Петровска.

Најнови вести