среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 157
home Вести

Градоначалничката на Арачиново имала сообраќајна несреќа во Приштина

Градоначалничката на Арачиново имала сообраќајна несреќа во Приштина

Градоначалничката на Арачиново, Миликије Халими, доживеала сообраќајна несреќа во Приштина за време на семејно патување.

Како што информираа на официјалната интернет-страна на Општина Арачиново, Халими претрпела мала телесна повреда.

Во сообраќајката се повредила и нејзината ќерка, меѓутоа таа е надвор од животна опасност.