четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 48
home Вести

Градоначалничката на Арачиново и нејзиниот сопруг позитивни на ковид-19

Градоначалничката на Арачиново и нејзиниот сопруг позитивни на ковид-19

Градоначалничката на Арачиново Меликие Халими преку Фејсбук информира дека е позитивна на ковид-19.

– И покрај строгото почитување на мерките и минималните контакти со луѓе, сакам да ве информирам дека јас заедно со сопругот сме позитивни на тестирањето за ковид-19. Затоа уште еднаш апелирам до сите да не го потценувате вирусот и можноста за зараза и да бидете максимално внимателни. Доколку кај вас или ваши блиски забележите и најмал симптом консултирајте ги матичните лекари и не одбивајте да се тестирате. Изразувам жалење и се извинувам доколку несвесно последниве денови сум довела некого во незавидна позиција – напиша Халими.

Локални избори 2021