петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 145
home Вести

Град со големина на орев паѓаше низ земјава (ФОТО)

Град со големина на орев паѓаше низ земјава (ФОТО)

Град со големина на орев направи хаос во Кривогаштани.

Од УХМР информираат во западниот дел на земјата и во северниот попладнево има нестабилно време, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Коронавирус