петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 17
home Вести

Гостиварци со транспарент го пречекаа Заев: Никогаш северна, секогаш Македонија (ФОТО)

Гостиварци со транспарент го пречекаа Заев: Никогаш северна, секогаш Македонија (ФОТО)

Иако кампањата за референдумот се уште не е официјално започната, премиерот Зоран Заев и останатите членови на Владата и владејачката партија веќе една недела тераат силна кампања „ЗА“ референдумот за поддршка на договорот со Грција, со кој Република Македонија го менува своето уставно име во Република Северна Македонија.

Денеска премиерот Заев е во Гостивар како дел од кампањата, а таму од граѓаните беше пречекан со транспарент.

-Никогаш северна, секогаш Македонија, пишуваше на транспарентот со кој беше пречекан премиерот на државата.