четврток, 17. ноември 2022. Вести денес: 214
home Вести

Гостивар со голем удар кон Заев, на собирот вечерва имаше се освен гостиварци, градот полн со автобуси (ФОТО)

Гостивар со голем удар кон Заев, на собирот вечерва имаше се освен гостиварци, градот полн со автобуси (ФОТО)

Премиерот на Република Македонија ја продолжува кампањата со која бара од граѓаните да гласаат „3А“ на референдумот за договорот со Грција и промената на уставното име на Македонија.

Тој вечерва беше во Гостивар каде граѓаните на градот велат дека на овој митинг имало се освен гостиварци немало.

Инаку според фотографиите кон Гостивар по повод митингот денеска се упатија 16 автобуси, десетина комбиња и многу автомобили од повеќе градови од Македонија

Коронавирус