вторник, 28. март 2023. Вести денес: 116
home Вести

Горивата од вечерва со нова цена- еве ги деталите

Горивата од вечерва со нова цена- еве ги деталите

Од вечерва на полноќ малопродажните цени на бензините и на Екстра лесното масло за домаќинство се намалуваат за половина денар, а цената на дизелот останува иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Новите цени на бензините се: ЕУРОСУПЕР БС 95 – 58,5 денари, ЕУРОСУПЕР БС 98 – 60,5 денари за литар.

Цената на дизелот останува 50,5 денари за литар, а новата цена на маслото за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) е 50 денари за литар.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголемува за 0,184 и ќе изнесува 26,938 денари за килограм.

loading...