вторник, 21. јануари 2020. Вести денес: 141
home Вести

Гори во гевгелиско: Пожарот се распламтува накај ветерниците (ФОТО+ВИДЕО)

Гори во гевгелиско: Пожарот се распламтува накај ветерниците (ФОТО+ВИДЕО)

Гори шумата над гевгелиското село Прдејци, пренесува Слободен печат.

Пожарот се распламтува накај ветерниците кои ја снабдуваат Гевгелија со струја.

Станува збор за предел со ниска стбледта шума и е доста недостапен за пожарникарите, додава порталот.

ВИДЕО: СЛОБОДЕН ПЕЧАТ

Најнови вести