понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 107
home Вести

Гори Скопска Црна Гора (ФОТО)

Гори Скопска Црна Гора (ФОТО)
24 инфо

Денеска избувна пожар помеѓу Брњанци и Страчинци на планината Скопска Црна Гора. Екипите на ДЗС се на терен и го гаснат пожарот со канадери, пренесува 24 Инфо.

Од МВР сеуште нема официјална информација за пожарот.

Коронавирус