сабота, 4. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Гори „Папагал-зградата“ во Центар (ВИДЕО)

Гори „Папагал-зградата“ во Центар (ВИДЕО)

Гори „Папагал-зградата“ во Центар.

Скопската противпожарна бригада во моментот се обидува да го локализира пожарот кој избувна во зградата која се наоѓа на раскарсницата на „Климент Охридски“ и „Митрополит Теодосиј Гологанов“ (поранешна „Иво Лола Рибар“), позната како „Папагал-зграда“, пренесува Република.

Коронавирус