недела, 5. април 2020. Вести денес: 103
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Гордана Силјановска Давкова вечерва гостин во „Отворено“ на ТВ Алфа

Гордана Силјановска Давкова вечерва гостин во „Отворено“ на ТВ Алфа

Вечерва во „Отворено“ на ТВ Алфа ќе гостува професорката Гордана Силјановска Давкова.

Зошто не исплива како победник на претседателските избори? Дали од оваа перспектива би играла идентично, да биде поддржана од опозициската коалиција? Ќе се збогува ли со политиката? Ова ќе бидат само дел од прашањата на кои ќе одговори Силјановска во 18:18 часот.

Коронавирус