сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 59
home Вести

Гордана Јанкуловска спроведена во затворот Идризово

Гордана Јанкуловска спроведена во затворот Идризово

Канал 5 дознава дека екс-министерката Гордана Јанкуловска е спроведена во затворот Идризово.

Оваа информација им е потврдена и од МВР.

По пресудата на Врховниот суд , надлежниот судија издал налог за нејзино спроведување во затворот Идризово.

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, во октомври 2018 е осудена на шест години затвор од страна на судот во случајот „Тенк“ за набавката на блиндираниот Мерцедес.

Коронавирус