четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 165
Во живо

ВО ЖИВО: Мицкоски на средба со граѓани во Радовиш

home Вести

Гордана Јанкулоска стана мајка, се роди малиот Петар

Гордана Јанкулоска стана мајка, се роди малиот Петар

Екс министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска  стана мајка.

Таа се породи во една од скопските клиники.

Јанкуловска на свет донесе здраво машко дете кое ќе го носи името Петар.

Ова е прво дете на Јанкулоска и нејзиниот сопруг Влатко Илиевски со кого е во брак од 2010 година.

Локални избори 2021