четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 92
home Вести

Горат автомобили на паркинг во Ново Лисиче, жителите во паника (ВИДЕО)

Горат автомобили на паркинг во Ново Лисиче, жителите во паника (ВИДЕО)

Запалени се неколку автомобили на паркинг во Ново Лисиче во близина на последната станица на автобусот 5-ка.

Засега не се знае која е причината за пожарот, или, пак, дали има евентуално повредени лица.