петок, 30. септември 2022. Вести денес: 16
home Вести

Големо викенд разочарување за сите – од утре пресврт во времето, доколку излегувате надвор ова мора да го прочитате

Големо викенд разочарување за сите – од утре пресврт во времето, доколку излегувате надвор ова мора да го прочитате

Времето утре ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, пообилни во северните делови. На планините на северозапад ќе врне снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во недела времето ќе биде променливо облачно, во утринските часови и попладне со локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во понеделник времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи, особено во источните делови од земјава.

Коронавирус