понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Вести

ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ГО ЗАФАТИ КРУШЕВО – силниот дожд носи сè пред себе (ВИДЕО)

ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ГО ЗАФАТИ КРУШЕВО – силниот дожд носи сè пред себе (ВИДЕО)

Прогнозите на УХМР речиси се остваруваат низ повеќе градови во земјава.

Во овие моменти слична  е ситуацијата и во Крушево каде има пороен дожд проследен со силен ветер и грмежи.

Дождот буквално носи се пред себе, а крушевчани се надеваат дека дождот нема да им донесе поголеми штети во домовите, подрумите или насадите кои ги имаат.

Слично време УХМР најавува и за во повеќе градови низ земјава, повеќе за ова прочитајте ТУКА.

Најнови вести

Коронавирус