понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 111
home Вести

Голема полициска акција во моментов пред Зебра во скопски Капиштец, уапсен вработен во УЈП

Голема полициска акција во моментов пред Зебра во скопски Капиштец, уапсен вработен во УЈП

Голема полициска акција во моментов се случува пред трговскиот центар Зебра во скопски Капиштец.

Очевидци велат дека пред малку, полициски службеници уапсиле едно лице во кафулето во трговскиот, откако кај него пронашле плав плик во кој веројатно имало пари.

Според информациите , мажот на возраст од околу 50 години седел во кафулето кога му пришло едно лице. Седнало на неговата маса и му предало син плик.

Веднаш по тоа во кафулето влетала полиција и го уапсила мажот.

Во моментов, како што информираат очевидци, приведениот е пред кафулето каде полицијата го има спуштено на колена и му ставила лисици.

Од МВР се уште не можеме да добиеме официјална потврда за случајот ниту пак за идентитет на приведениот.

пресс24.мк

Коронавирус