среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 156
home Вести

Голема полициска акција во Крушопек: Кокаин откриен во пратка со банани- се огласи и министерот Чулев

Голема полициска акција во Крушопек: Кокаин откриен во пратка со банани- се огласи и министерот Чулев

Полициска акција се спроведува во селото Крушопек, Сарај, каде е запленета голема количина на кокаин, потврдуваат извори за КУРИР. Коакинот бил откриен во пратка со банани.

За оваа акција се огласи и министерот за внатрешни работи Наќе Чулев.

-Ја информирам јавноста дека Министерството за внатрешни работи во овој момент презема широк спектар на оперативни мерки и активности. По насоки на јавен обвинител и по наредба на судија на претходна постапка се вршат претреси на подрачјето на село Крушопек во близина на Скопје поради недозволена трговија со дрога, пишува Чулев на Фејсбук и додава дека целиот капацитет на Министерството за внатрешни работи е ставен во заштита на граѓаните и безбедноста на државата.

„Помина времето кога високото раководство во МВР соработуваше и ги поддржуваше криминалните структури во државата. Повеќе информации за јавноста ќе соопштиме во текот на утрешниот ден“, потенцира Чулев.

Најнови вести

Локални избори 2021